3 inspiracje na stylowy salon

Planujesz remont mieszkania, chcesz aby Twój salon był wyjątkowy? Oto 3 pomysły na stworzenie wyjątkowego salonu.

A pomoc w stworzeniu własnego salonu inspirowanego naszymi propozycjami znajdziesz tutaj – wyszukiwarka firm wycenione.

  1. Salon w stylu glamour – podłoga wykonana z jasnego, niemal popielatego drewna (ewentualnie paneli) do tego jasno szare lub białe ściany. Zasłony w oknach także w kolorze szarym (ale ciemniejszym niż ściany). Na środku salonu stoi szara kanapa z pikowanym zagłówkiem, leżą na niej ozdobne poduszki szare, białe i czarne. Przed kanapą stoi szklany stolik kawowy oraz leży czarny dywan, naprzeciwko dość dużych rozmiarów telewizor. W drugiej części pokoju znajduje się szklany stół z krzesłami z czarną tapicerką, całość uzupełnia kryształowy żyrandol, bogato zdobione, srebrne ramki na zdjęci wiszące na ścianach lub stojące na komodzie. Komoda biała, prosta z charakterystycznymi, malowniczo wygiętymi nóżkami. W designie alternatywą dla koloru czarnego może być złoty lub ciemnożółty.

  2. Salon w stylu nowojorskim – na podłodze ułożono szaro – brązowy dywan z plecionki, pozostałą część podłogi stanowią jasne panele. Jedna ściana pomalowana jest na ciemoszary kolor, wiszą na niej zdjęcia amerykańskich gwiazd – Audrey Hepburn, Clarka Gable, Marlin Monroe, Elizabeth Taylor, czy Marlona Brando, pozostałe ściany mają biały kolor. Meble w kolorze naturalnego drewna – proste bez żadnych zdobień. Kanapa narożna w kolorze ciemnej szarości, przełamują je ozdobne poduszki w żółtym kolorze. Druga cześć salonu to szklany stół wykorzystywany jako biurko, na wbudowanych w ścianę półkach ułożono książki i segregatory.

  3. Salon w stylu art deco – tapeta na ścianach salonu to duże złote kwiaty na szarym tel, choć może być to każdy inny wzór z dużymi kwiatami lub kolorem złotym ewentualnie miedzianym. Stół i krzesła wykonane z drewna i pomalowane złoto – miedzianą farbą, nad stołem zawieszono miedziane lamy. Podłoga to klasyczne drewniane deski.