Bednarka stalowa oraz płaskowniki

Bednarka stalowa jest elementem uniwersalnym i często stosowanym, który to element często jest też określany branżowo jako płaskownik w kręgu. Docelowo, wyprodukowane płaskowniki stalowe przyjmują bowiem formę taśmy, którą zwija się kręgami, co ułatwia też ich transportowanie oraz wykorzystywanie w praktyce.

Podczas zamawiania tego elementu u producenta, istnieje możliwość idealnego dobrania zarówno grubości jak i szerokości takiej taśmy tak, aby mogła dobrze spełniać swoją funkcję. Więcej informacji na temat sposobu zamawiania tego wyrobu ze stali oraz samego procesu jego wytwarzania można znaleźć na stronie jednego z producentów- dumat.pl/drut-zimnowalcowany-plaskownik.

Co istotne, zazwyczaj płaskowniki są elementami tworzącymi różnego rodzaju konstrukcje metalowe- dlatego też na etapie ich wytwarzania, technologia produkcji zapewnia powstawanie zaokrąglonych brzegów tychże materiałów. Bednarkę wytwarza się poprzez walcowanie, a dzięki zaokrągleniu brzegów produkt jest bezpieczniejszy i poręczniejszy w użytkowaniu. To od klienta końcowego zależy też, czy na tym etapie zakończy się proces produkcji płaskowników, czy może elementy te zostaną poddane dalszej obróbce w następnym procesie- poprzez ocynkowanie. Dzięki możliwości ocynkowania płaskowników, zyskują one bardzo wysoką odporność na korozję. Inną możliwością jest spawanie tychże elementów.

Gdzie stosuje się w taki sposób przygotowane płaskowniki?

Tak, jak i wiele innych elementów stalowych, także i płaskowniki zimnowalcowane posiadają szereg uniwersalnych zastosowań. Najprościej jest wskazać na to najbardziej oczywiste, a więc zastosowanie budowlane, w roli jednego z elementów konstrukcyjnych. W taki sposób wytwarza się kraty pomostowe, balustrady, ogrodzenia, poręcze oraz szczeblinki. Jak łatwo można zauważyć, są to konstrukcje, w przypadku których bardzo ważna jest wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania gotowej i oddanej do użytku konstrukcji. Dlatego też elementy tychże konstrukcji wykonuje się z materiałów najwyższej jakości, z solidnej i odpornej stali, która została poddana wielu testom.

Płaskowniki z powodzeniem mogą też być wykorzystywane jako poszczególne części maszyn. Stosuje się je w wielu branżach, na pewno warto wskazać na branżę motoryzacyjną, produkcję sprzętów gospodarstwa domowego, przemysł meblarski czy też znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych. Można z nich wykonywać zbrojenia, a także mogą stać się elementami instalacji- przeciwpożarowej, odgromowej lub też elektrycznej. Płaskowniki powstają zazwyczaj w specjalnie opatentowanym procesie technologicznym na terenie firm dysponujących zaawansowanym parkiem maszyn. Tak, jak i inne elementy stalowe, wykonuje się je ze stali konstrukcyjnej uniwersalnego zastosowania. Warto zawsze zwracać uwagę na możliwe maksymalne wymiary tego elementu, jakie dany producent będzie w stanie dla nas przygotować- zarówno mierzone na płasko jak i w formie zwiniętej taśmy.