Co wybrać do salonu – sofy, czy narożniki rozkładane?

Szukacie praktycznych i stylowych mebli do salonu? Zależy wam na połączeniu różnych funkcji? W takim wypadku powinniście zwrócić szczególną uwagę na sofy oraz narożniki rozkładane, które można z powodzeniem użytkować zarówno w dzień, jak i w nocy. To meble na lata, znacząco poprawiające komfort życia. Dlatego też wybór pomiędzy nimi nie należy do najprostszych. W poniższym artykule piszemy o tym do jakich wnętrz są przeznaczone oraz czym kierować się przy ich kupnie.  

 

Dlaczego właśnie sofy i narożniki rozkładane?

 

Spośród wszystkich mebli salonowych, niewątpliwy prym na rynku wiodą różnego rodzaju kanapy rozkładane do spania. Ich popularność zasadza się na najbardziej pożądanej wśród klientów cesze, a mianowicie wielofunkcyjności. Choć tego typu meble nie zawsze kojarzą nam się dobrze – zwykle jako relikt poprzedniej epoki, kiedy to na rzecz wielofunkcyjności (często wątpliwej) musieliśmy zrezygnować z estetyki – to oferta takich sklepów jak np. Vero.pl udowadnia, że może być inaczej. (Zainteresowanych odsyłamy pod poniższy adres: www.vero.pl/sofy). Mowa tutaj przede wszystkim o narożnikach oraz sofach rozkładanych. Dlaczego? Są to bowiem meble, które w szczególnie udany sposób łączą estetykę z funkcjonalnością. Który z nich jednak wybrać do naszego wnętrza?

 

Narożniki do spania (i nie tylko)

 

Jak i również w wypadku zakupu innych mebli, czy też elementów wyposażenia, przed podjęciem decyzji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to w jakiej przestrzeni ma stanąć nasz nowy nabytek. W niniejszym artykule piszemy o salonie – tym szczególnym miejscu w każdym mieszkaniu, jego sercu, gdzie skupia się całe życie rodzinne i towarzyskie. Jego wyposażenie oraz styl pełni wyjątkową rolę w naszej codzienności. Nie tylko spędzamy w nim czas z rodziną, odpoczywamy, ale także przyjmujemy gości. Jest więc to przestrzeń reprezentacyjna, prawdziwa wizytówka naszego domu i jako taka powinna oddawać jego charakter.

 

Biorąc pod uwagę te kwestie, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rodzaju meble będą najlepiej odpowiadały potrzebom naszym oraz naszych gości? Jeśli dysponujemy dużym salonem, a także w naszym mieszkaniu często zjawia się rodzina i przyjaciele, to powinniśmy pomyśleć o jednym z nowoczesnych narożników rozkładanych. Dzięki dużej powierzchni będzie on funkcjonalny w czasie spotkań towarzyskich i codziennego odpoczynku (wariant rekomendowany również dla dużych rodzin), a także wygodny do spania w nocy, kiedy to zaprzyjaźniona para się u nas „zasiedzi”.

 

A może jednak sofa?

 

Oprócz narożników do spania, jak już wspomnieliśmy, na rynku znajdziemy także szeroki wybór różnego rodzaju sof. Są one od nich mniejsze, co nie znaczy jednak, że mniej praktyczne w użytkowaniu. Sofy lepiej sprawdzą się w mniejszych wnętrzach, choć nie jest to zasadą. W ich przypadku mamy również szersze pole manewru jeśli chodzi o styl. Cechuje je bowiem większa „zgrabność”, niż przy innych kanapach rozkładanych do spania. Narożnik często dominuje w salonie, sofę natomiast można w niego subtelnie wkomponować.

 

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy dobrze się zastanowić, które cechy nowoczesnych mebli są dla nas cenniejsze. Zawsze warto jednak szukać kompromisu pomiędzy funkcjonalnością i estetyką, gdyż ten może się okazać dla nas i naszego domowego życia najbardziej pożyteczny.