Czym jest keramzyt? Jakie ma zastosowanie?

Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną i zajmujesz się budową albo izolacją obiektów, z całą pewnością poszukujesz sprawdzonych materiałów, dzięki którym efekt końcowy spełni oczekiwania Twoje oraz zleceniodawcy. Jednym z nich może być keramzyt – kruszywo, które coraz częściej stosuje się w budownictwie i pracach wykończeniowych. Sprawdź, czym jest i jakie jest jego zastosowanie.14

Co to jest keramzyt?

Keramzyt jest materiałem budowlanym oraz izolacyjnym, który produkuje się w odpowiednich procesach technologicznych. Wykorzystuje się do tego złoża specjalnych glin oraz iłów, które po rozdrobnieniu wypiekane są w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu glina zwiększa swoją objętość i zyskuje doskonałe parametry techniczne.

W efekcie keramzyt jest materiałem:

  • niepalnym oraz obojętnym chemicznie, który doskonale sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych;
  • odpornym na rozmaite uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, w tym wodę, pleśń czy grzyby;
  • o doskonałych parametrach izolacyjnych – zapewnia ciepło i dźwiękoszczelność na bardzo wysokim poziomie;
  • uniwersalnym w zastosowaniu, dzięki czemu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem firm budowlanych, a także inwestorów.

Keramzyt nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, a jego parametry powodują, że można stosować go do wielu celów.

Do czego wykorzystuje się keramzyt?

Kruszywo keramzytowe polecane jest między innymi do izolowania podłóg na gruncie, renowacji starych podłoży czy drenażu ścian piwniczych. Co więcej, niektórzy producenci, tacy jak Leca, oferują tworzone z jego pomocą elementy keramzytobetonowe, które pozwalają na budowę wszystkich ścian danego budynku, a także pustaków stropowych, kanałów wentylacyjnych czy obudów kominów.

To Ty wybierasz więc rodzaj produktu i sposób jego wykorzystania. Ogromna uniwersalność keramzytu jako materiału budowlanego oraz izolacyjnego sprawia, że zdecydowanie warto w niego zainwestować. Zapewnia doskonałe efekty na długie lata i umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Zapoznaj się z ofertą: https://leca.pl/.