Fundamenty i co dalej?

Co jest w domu najważniejsze? Wielu z pewnością uzna, że fundamenty i rzeczywiście mogą mieć oni rację. Prawidłowo wylane fundamenty to bardzo ważna część domu i to właśnie od nich zależy trwałość oraz bezpieczeństwo naszego budynku.

Solidność

Wykonując prace związane z wykonaniem fundamentów, musimy je rozpocząć od zdjęcia z obszaru, następnie wykonując wykop. Jego wielkość i kształt uzależnione są między innymi od rodzaju fundamentu, kształtu budynku oraz podpiwniczenia, które nie zawsze ma miejsce.

Wokół fundamentu nie można zapomnieć o drenażu. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, aby chronić taki budynek przed wodą gruntową i opadową. Dzięki niemu woda, która zgromadzi się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, będzie wówczas odprowadzana do zbiorników wodnych bądź też do kanalizacji burzowej. Pamiętajmy też o wykonaniu przepustów, którymi doprowadzane do budynku będą woda, gaz i kanalizacja.

Po wykonaniu fundamentów zabrać trzeba się za ściany. W zależności od czasu i doświadczenia budową można zająć się osobiście lub też zlecić to profesjonalnej ekipie budowlanej, oszczędzając przy tym na czasie.