Jak dobrać listwy przypodłogowe do wnętrza?

Piękna i solidnie wykonana podłoga to jedno. Jednakże, podczas przeprowadzania prac wykończeniowych nie można też zapomnieć o montażu takich elementów jak listwy przypodłogowe. To dzięki nim całość wydaje się być spójna, a wszystkie nie do końca równo położone lub docięte elementy na styku ze ścianą mogą zostać wręcz perfekcyjnie zamaskowane.

Dla wielu osób montaż listwy przypodłogowej jest ważny dlatego, że pozwalają one ukryć poprowadzone w pomieszczeniu kable. Dzięki temu można uzyskać bardzo estetyczny efekt. Jak jednak można szybko zauważyć- istnieje przynajmniej kilka różnych rodzajów takich listw.

 

– Pierwszym rozwiązaniem są listwy plastikowe, które można perfekcyjnie dobrać pod kolor podłogi. Decydując się na panele podłogowe często producenci oferują listwy w dokładnie identycznym wybarwieniu imitacji drewna. Warto wiedzieć o tym, że listwy, które będą w takim samym kolorze, co podłoga, pozwalają znacząco powiększyć przestrzeń, a tym samym optycznie dodać pomieszczeniu przestronności.

 

– Alternatywą są listwy drewniane, na które zazwyczaj decydują się Ci, którzy wybrali drewnianą podłogę, czyli albo deski albo parkiet. I tutaj również, najlepiej zdecydować się na ten sam gatunek drewna, który był kładziony na podłodze. Pozwala to stworzyć kompozycje bardzo spójną, estetyczną i nie rzucającą się w oczy. Pamiętajmy także o tym, że taka listwa może też mieć różną wysokość. Im będzie wyższa, tym mocniej uda się nam optycznie powiększyć pomieszczenie. Znacznie łatwiej będzie nam dopasować listwy do podłóg wykonanych z drewna krajowego niż w przypadku podłogi z drewna egzotycznego.

 

– Trzecią możliwością są białe listwy, które mogą dodatkowo posiadać pewien wzór lub też być całkiem gładkie. Listwy te zazwyczaj dopasowuje się do wykończenia wnętrza lub do koloru ścian, tym razem w ogóle nie sugerując się tym, co zostało umieszczone na podłodze. Ciekawym pomysłem jest wykonanie listwy w kolorze identycznym do tego, który pojawi się na ścianach.

https://melagu.pl/listwy-przypodlogowe/