Jakie designerskie tekstylia do sypialni wybrać?

Kończycie właśnie urządzać sypialnię? Jesteście gotowi, by stała się ona najbardziej komfortowym miejscem w waszym domu, gdzie będziecie kompleksowo odpoczywać po trudach całego dnia? Po wybraniu mebli oraz dodatków, dzieli was od tego tylko jeden krok, a mianowicie dobór odpowiedniej pościeli, koców, pledów, zasłon, itd. Przekonajcie się, czytając nasz artykuł, dlaczego tekstylia do sypialni są aż tak istotne, oraz co w ich kwestii ma do zaoferowania współczesny rynek wnętrzarski.

 

Dlaczego tekstylia do sypialni?

 

O nowoczesności danego wnętrza świadczą nie tylko meble, dodatki, czy akcesoria, ale też różnego rodzaju tekstylia, a przede wszystkim koce, pledy i pościele. Choć większości z nas nie kojarzą się one bezpośrednio ze współczesnym designem, to niewątpliwie mają sporo do powiedzenia w tej dziedzinie. Ich popularność w ostatnich latach coraz bardziej rośnie, świadcząc o potrzebie zmieniania naszych aranżacyjnych przyzwyczajeń. W branży wnętrzarskiej znajdziemy obecnie wiele sklepów specjalizujących się tylko i wyłącznie w nich, jak i te, które oferuję je obok designerskich mebli i dodatków. (Przykładem tych ostatnich może być sklep Mandihouse, którego ofertę znajdziecie w tym miejscu: www.mandihouse.pl/tekstylia-do-sypialni) Co nie dziwne, najpopularniejszym rodzajem tekstyliów jest ten przeznaczony do sypialni. To przecież miejsce w którym pragniemy czuć się szczególnie komfortowo i dobrze, a trudno sobie wyobrazić lepszy środek wiodący do tego celu, niż gruby, przyjemny w dotyku koc. A jeśli jeszcze przy okazji może on wyglądać niezwykle estetycznie, podkreślając charakter naszego  wnętrza, to czegóż chcieć więcej?

 

Z mroźnej Północy

 

Tekstylia są szczególnie popularnym i wdzięcznym obiektem w skandynawskim stylu aranżacji, gdyż to właśnie on ceni sobie wyjątkowo rodzinne ciepło oraz przytulność, tradycyjnie kojarzoną z tymi elementami wyposażenia. Z tego też powodu na rynku znajdziemy bardzo wiele tekstyliów zaprojektowanych w tym właśnie stylu i jeśli również nasz dom, lub chociażby sama sypialnia, jest w nim urządzona, to nie musimy się długo zastanawiać nad wyborem.

 

Designerskie pościele, czy pledy to jednak nie tylko domena designu z mroźnej Północy. Świetnie sprawdzą się też w minimalistycznych, industrialnych wnętrzach, gdzie mogą „ogrzać” często zbyt surową i zimną przestrzeń, a także w mieszkaniach o eklektycznym charakterze, nazywanym również „stylem boho”, który łączy elementy z różnych, często przeciwstawnych stylistyk, tworząc zupełnie nową jakość.

 

Ciepło i charakter

 

To dość oklepane stwierdzenie, że od wyposażenia wnętrz oczekujemy w pierwszej kolejności praktyczności i stylowego wyglądu, jednak trudno znaleźć lepszą charakterystykę tekstyliów do sypialni, niż właśnie ta. Wybierając je do domu, pamiętajmy o tym, że mają one nie tylko wyglądać, ale też „działać”, dlatego zwracajmy szczególną uwagę na jakość materiału oraz inne fizyczne parametry. Jeśli uwzględnimy te aspekty to możemy się spodziewać, że w naszej sypialni zapanuje kojące ciepło i wyrazisty charakter.