Jakie są etapy budowy domu kanadyjskiego? Czym różni się on od murowanego?

Osoby, które planują w niedługim czasie budowę własnego, wymarzonego domu, mają najczęściej wiele pytań do zadania, a odpowiedzi, które usłyszą wcale nie są proste.

W końcu nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania problemów, które pasowałoby każdemu. Jednak z drugiej strony, kto pyta nie błądzi, a przed sfinalizowaniem tak ważnej i ogromnej pod względem finansowym inwestycji jest sporo decyzji do podjęcia i jeszcze więcej kwestii do przemyślenia. Z pewnością do pierwszej i najbardziej istotnej należy to, czy zdecydujemy się na dom murowany czy kanadyjski. Do pierwszego z pewnością jesteśmy bardziej przyzwyczajeni, drugi jednak zyskuje coraz więcej zwolenników ze względu na mniejsze koszty i szybszy czas budowy. Warto więc zapoznać się z tym, jakie są etapy budowy domu kanadyjskiego, ponieważ dla większości z nas jest to duża nowość. Tylko rozważając wszystkie dostępne opcje będziemy mogli podjąć w pełni poinformowaną decyzję, dzięki czemu będziemy maksymalnie zadowoleni z efektu końcowego. Jakie są zatem etapy budowy domu kanadyjskiego? Czym różni się od klasycznego domu murowanego? Czy opłaca się nam takie rozwiązanie?

Etapy budowy domu kanadyjskiego krok po kroku

Przy budowie domu kanadyjskiego z drewna najważniejsze jest wykonanie podstawy domu oraz dokładne rozplanowanie ścian. Gdy zostaną już wykonane, kolejną kwestią jest wybudowanie piętra gdy takowe jest przewidziane w planach. Etapy budowy domu kanadyjskiego to również wykończenie ścian domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dla tego typu budowy kluczowe jest to, żeby wszystko było bardzo szczelne, dzięki czemu konstrukcja zachowa swoje prawidłowe właściwości, a mieszkańcy nie będą niepotrzebnie przepłacać za rachunki. Pozostałe etapy budowy domu kanadyjskiego są w zasadzie zbliżone do tego murowanego – wykańczanie podłóg, dachu, ścian i elewacji oraz wstawianie okien i drzwi. Jeśli chcesz dokładnie i szczegółowo zgłębić to, jakie są etapy budowy domu kanadyjskiego, warto zajrzeć na stronę firmy Drewdom, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w ich stawianiu. Tam znajdziesz wszystkie ważne informacje.

Etapy budowy domu kanadyjskiego i murowanego

Oczywiście osoby z branży mogłyby się godzinami rozwodzić nad tym, czym dokładnie różnią się etapy budowy domu kanadyjskiego i murowanego. Najważniejsze jest to, że różni je materiał z którego są wykonywane. Natomiast jeśli chodzi o wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo, ich parametry są bardzo zbliżone. Najważniejsze jest to, że domy kanadyjskie są dużo szybsze i tańsze w budowie, dlatego dużo osób się na nie decyduje.

Poznaj wszystkie etapy budowy domu kanadyjskiego: https://drewdom.com/etapy-budowy/