Narożniki do salonu – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chodzi o nowoczesne meble do salonu, to narożniki praktycznie nie mają sobie równych. Są wygodne, oferują dużą ilość miejsca, a do tego możemy je wykorzystać na wiele sposobów. Narożników do salonu jest jednak wiele i czasem ciężko wybrać ten idealnie pasujący model. Dlatego też istnieje kilka ogólnych zasad, których warto się trzymać, gdy chcemy sprawić sobie nowy mebel wypoczynkowy do salonu. Do tego narożniki potrafią być lewo i prawostronne i wbrew pozorom nie wszystkie odnajdą się w nowoczesnym wnętrzu. W takim razie co warto wiedzieć przed zakupem narożnika do salonu?

Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym?

Gdy mowa o nowoczesnym salonie, to bardzo często w naszych głowach pojawia się obraz przestronnego pomieszczenia z bezpośrednim dostępem do kuchennego aneksu. W końcu z dodatkowego pomieszczenia można zrobić sypialnię lub też pokój dziecięcy, a kuchnia wcale nie musi być duża. W takim wypadku pojawia się problem odgrodzenia części kuchennej od wypoczynkowej. W tym świetnie sprawdzi się nowoczesny narożnik. Oprócz odgrodzenia od siebie dwóch przestrzeni w widoczny sposób podkreśli kształt wnętrza przy zachowaniu przestrzeni dużego salonu z aneksem kuchennym. 

Jak dobrać narożnik do salonu?

Narożnik w salonie będzie jego sercem, dlatego nie możemy zapomnieć o jego odpowiednim dopasowaniu. W tym celu należy zastanowić się, jaki styl salonu chcemy uzyskać. W końcu takie na przykład skórzane narożniki niekoniecznie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Mogą być trudne do dopasowania w nowoczesnym salonie, a z kolei tapicerowane narożniki w jaskrawych kolorach nie odnajdą się we wnętrzach tradycyjnych. Oprócz tego jest jeszcze kwestia wielkości, ponieważ zbyt duży narożnik w salonie może go przytłoczyć, a zbyt mały będzie po prostu wyglądał komicznie. Dlatego też najważniejsze jest zadbanie o spójność z pozostałymi meblami i odpowiedni rozmiar, co powinno wystarczyć do uzyskania spójnej aranżacji.

Nowoczesne narożniki w salonie

Choć sama idea narożnika jest dość nowoczesna, to w tej kategorii można dodatkowo wyszczególnić jeszcze bardziej nowoczesne modele. Będą do nich należały skórzane narożniki w kolorze czarnym i w prostym, bryłowatym kształcie, a także modułowe modele. Te ostatnie pozwolą na dowolne ułożenie mebla, dzięki czemu możemy uzyskać niepowtarzalną aranżację salonu. Skórzane narożniki to z kolei elegancja i klasa sama w sobie, co świetnie skomponuje się z minimalizmem nowoczesnego wnętrza. 

Narożniki do salonu z funkcją spania

O multifunkcjonalności narożników do salonu decyduje także możliwość ich rozłożenia. Funkcja spania pozwala przenocować więcej niż jedną osobę, dzięki czemu możemy zrezygnować z dodatkowych niewygodnych materacy dla gości. Nowoczesne narożniki do salonu często nie posiadają podłokietników, dzięki czemu oferują jeszcze więcej miejsca przy zachowaniu swojej funkcjonalności. Modele z funkcją spania nierzadko mają także dodatkowy schowek na pościel, co stanowi wręcz idealne rozwiązanie przy nocowaniu rodziny lub znajomych.