Nie – kolory w designie wnętrz

Czym są nie – kolory?

To te barwy, które w zasadzie barwami nazwać nie można, czyli biel, czerń i szarość. Kolory obecnie niezwykle modne, które pozwalają projektantom wnętrz wyczarować prawdziwe cuda i tworzyć aranżacje pełne prostoty i harmonii, gdzie można doskonale wypocząć, lub przeciwnie pełne blasku i sznytu, które stanowią chlubę właścicieli mieszkania. Oto pomysł na biel – czerń i szarość w domowych wnętrzach.

Biel, czerń i szarość to barwy neutralne, które pasują w zasadzie do wszystkiego i można je zestawiać z dowolnymi kolorami. Należy jednak pamiętać, że czerń optycznie zmniejszy pomieszczenie, biel zaś powiększy je. Dlatego zastanawiając się nad kolorami ścian czy podłóg zawsze warto wziąć to pod uwagę. Często doskonale w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach domowych sprawdzają się połączenia tych trzech kolorów.

Na rynku spotkać można nawet firmy, które z nie – kolorów uczyniły swoje główne źródło inspiracji, przykładem jest mutina. Mutina to producent, który tworzy płytki ceramiczne, mają one różne kształty i fakturę, jednak ich kolor to biel, czerń i szarość oraz ich połączenia. Dlatego tworząc we własnym domu nowoczesne aranżacje, w których królują te trzy barwy zawsze warto wejść na stronę – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/mutina i przyjrzeć się co nowego wymyślili projektanci firmy mutina. Białe ściany i czarne płytki podłogowe lub podłoga ułożona z sześciobocznych małych, niemal mozaikowych płytek w kolorach bieli, czerni i szarości – to sposób na nowoczesne wnętrze w niejednej kuchni czy łazience.

Nie tylko nowoczesne wnętrza to aranżacje wymagające stosowania tych trzech barw, także we wnętrzach w stylu glamour często pojawiają się zwłaszcza biel i czerń, z tą różnicą, że jeśli są to płytki podłogowe czy blaty muszą mieć one wysoki połysk. Wnętrza w stylu glamour w swej idei są nieco przytłaczające dlatego też wykorzystanie w nich czerni jest doskonałym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że zbyt dużo czerni może sprawić ich pokój stanie się ponury, dlatego warto zastosować w nich kontrastującą biel.

Szarość, biel i czerń to również kolory często wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, wyglądają one zawsze elegancko, nie poddają się modzie (zawsze są bowiem na czasie) i są neutralne, więc w zasadzie większość odwiedzających takie miejsca osób jest usatysfakcjonowana takim otoczeniem.

Jednym zdaniem można rzecz, że: uniwersalność nie – kolorów sprawia, że wyglądają one doskonale w każdym wnętrzu.