Ogrodowe porady na wiosnę

Nie ma nic piękniejszego po długiej zimie niż pierwsze ciepłe dni spędzone w przydomowym ogrodzie. Poranna kawa wypita na tarasie, spotkanie z przyjaciółmi przy grillu lub chwila relaksu na hamaku – a wszystko to w otoczeniu rozkwitającej zieleni. Jeśli i Ty masz takie marzenia, zapoznaj się z naszymi wiosennymi poradami ogrodowymi.

ZIELONO MI

Trawa to podstawa ogrodu. Zakładanie trawników, choć brzmi banalnie, wcale jednak takie nie jest. Jest to zadanie wieloetapowe i wymaga przemyślenia kilku ważnych kwestii. To czy trawnik będzie ozdobą naszego ogrodu zależy w głównej mierze od odpowiedniego przygotowania gruntu. Teren musi zostać oczyszczony, a ziemia dokładnie przekopana i wyrównana. Konieczne jest też sprawdzenie jakości gleby i ewentualnie jej poprawienie. Nie zapominajmy o nawożeniu. Następnie należy dokonać wyboru trawy. Czy chcemy siać nasiona trawy czy skorzystać z trawnika z rolki? Trawniki siane wymagają dużego nasłonecznienia, dlatego decyzję należy podjąć biorąc pod uwagę położenie ogrodu.

W ROZKWICIE

Aby jak najdłużej cieszyć się roślinnością, musimy o nią odpowiednio zadbać. Pielęgnacja ogrodu, to przede wszystkim znajomość roślin, które się w nim rosną i zaspokajanie ich potrzeb. Odpowiednie przycinanie, regularne podlewanie, nawożenie, plewienie, zapewnienie wystarczającej ilości promieni słonecznych – to wszystko będzie miało wpływ na wygląd naszego ogrodu. Jeżeli planujemy założenie ogródka warzywnego, należy pamiętać także o wybraniu odpowiedniego miesiąca do sadzenia, a także zabezpieczyć je przed ewentualnymi przymrozkami.

W RAZIE POTRZEBY

Przed przystąpieniem do prac ogrodowych, warto zapoznać się z akcesoriami ułatwiającymi prace na działce. Dobrze wyposażony sklep ogrodniczy posiada w swojej ofercie nie tylko narzędzia, ale także najlepszej jakości ziemię, nawozy, rośliny.

Podsumowując, zadbany ogród wymaga pracy. Włożony wysiłek szybko jednak zaprocentuje w postaci bujnej roślinności, a my będziemy mogli spędzać ciepłe miesiące w otoczeniu przyrody.