Piękna altanka ogrodowa – jaką wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszymi altankami ogrodowymi są te propozycje, które wykonuje się z solidnego, litego drewna. Jest to porządny materiał, który dzięki profesjonalnej impregnacji może nam służyć przez wiele lat- nawet pomimo niesprzyjającego klimatu i panujących warunków pogodowych.

Wielkość, styl oraz charakter altanki zawsze można dobrać według własnego gustu, można też dopasować altanę do innych elementów ogrodowej aranżacji. Wybierając altany ogrodowe pamiętajmy jednak o tym, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie pod nie gruntu, konieczne będzie też ich solidne przytwierdzenie do podłoża- czy to śrubami czy kotwicami. Pod altanką powinien znaleźć się fundament, posadzka lub też można zdecydować się na altanę, która już będzie posiadała własną, drewnianą podłogę. Są to ważne aspekty techniczne związane z późniejszym użytkowaniem takiej altanki- nikt za pewne nie chciałby, aby podczas burzy czy silnego wiatru uległa ona uszkodzeniu.

 

Altanki utrzymane w różnej stylistyce

 

Na rynku znajdziemy propozycje nowoczesnych i minimalistycznych altanek, które często są utrzymane w białej kolorystyce lub też w odcieniach szarości. Doskonale komponują się z nowoczesnym budownictwem oraz minimalizmem. Alternatywę stanowią altanki z licznymi zdobionymi rzeźbieniami, pergolami i dekoracjami, które zazwyczaj są utrzymane w naturalnym kolorze drewna- używając bejcy można ten kolor delikatnie zmodyfikować. Altankę można zakupić na planie kwadrata, prostokąta, a nawet wielokąta. Wszystko zależy od tego, jak dużą ilością miejsca na działce dysponujemy i jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup altany. Pamiętajmy, że w jej wnętrzu za pewne trzeba będzie też umieścić jakieś meble ogrodowe, które sprawią, że będzie można tutaj komfortowo spędzać czas. Altanka ogrodowa to doskonałe miejsce do wypoczynku- dzięki zadaszeniu można ją użytkować przez większą część roku. Może też służyć do wspólnego spożywania posiłków na świeżym powietrzu oraz do organizowania przyjęć dla bliskich.