Płytki ceramiczne włoskich projektantów

Każdy inwestor, który buduje czy remontuje dom zdaje sobie sprawę, z różnorodności płytek kuchennych, łazienkowych czy płytek znajdujących miejsce na zewnątrz budynku. Różnią się one zarówno kształtem, kolorem, fakturą, jak i materiałem z jakiego zostały wykonane. Różnią się ona także ceną, a ta w dużej mierze podyktowana bywa marką, czyli kwestią tego gdzie i przez kogo zostały wyprodukowane dane płytki. Ceramika tego typu ciesząca się na całym świecie ogromną popularnością i szacunkiem to ceramika włoska. Włoskie płytki ceramiczne uznawane są za symbolu luksusu, co wiąże się naturalnie z wypracowywaną, w wielu przypadkach przez dziesięciolecia, marka. Jednak to nie tylko marka sprawia, że płytki włoskich firm postrzegane są jako luksusowe, ponieważ za wielkimi markami stoi również doskonałe i precyzyjne wykonanie, ich duża odporność i ścieralność oraz estetyka, której włoskim płytkom ceramicznym odmówić żadną miarą niepodobna. Wśród włoskich producentów płytek ceramicznych, znanych na całym świecie można wymienić takie marki jak:

AlfaLux – to włoski producent płytek, w którego asortymencie znaleźć można nie tylko płytki ceramiczne, ale także gresowe, kamienne, marmurowe i przypominające drewno. Produkty tej firmy znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach publicznych, takich jak hotele czy restauracje, jak i domach prywatnych przy wykończeniu kuchni, łazienek, salonów czy tarasów.

41zero42 – natomiast produkty tej firmy to będzie doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą uciec od sztampowych rozwiązań i nie boją się eksperymentować z innowacyjnymi rozwiązaniami. Płytki do 41zero42 cieszą się ogromną popularnością ze względu na to, że firma zrywa z utartymi schematami i szuka nowych rozwiązań dla swoich produktów. 41Zero42 to młoda firma, która w szybkim czasie zdobyła sobie istotną pozycję na rynku włoskich producentów płytek ceramicznych.

Viva – ten włoski producent to pewność, że płytki, które zakupimy na pewno będą najwyższej jakości, a dodatkowo będą spełniały wszystkie wymogi modnych płytek. Viva projektuje bowiem swoje kolekcje zgodnie z najnowszymi trendami, wyznacza także trendy na rynku płytek ceramicznych. Korzystanie z produktów tej firmy to również pewność, że uda nam się zdobyć płytki w rozmiarze, który nas aktualnie interesuje.

To zaledwie kilku spośród bogatego zbioru włoskich producentów płytek ceramicznych, powyżej przedstawiono trzy zasadniczo różniące się od siebie firmy, które jednak zawsze swoje płytki firmują jakością oraz estetycznym wyglądem. Pełną ofertę można znaleźć na stronie mirad.pl.