Prawidłowy dobór oleju hydraulicznego w maszynach budowlanych

Dobór cieczy hydraulicznej nie jest wcale zadaniem tak łatwym, jak się wielu może wydawać. Największe problemy mogą mieć osoby mało doświadczone. Skoro tak przyjrzymy się temu nieco bliżej. Jak w związku z tym wybrać taki olej, aby mieć pewność, że dokonaliśmy jego prawidłowego wyboru? Oto kilka wskazówek, które przy takim wyborze będą Wam pomocne.

Klimat

W pierwszej kolejności uwagę zwrócić trzeba na klimat. Klasa lepkości cieczy hydraulicznej powinna być bowiem do­stosowana do warunków klimatycznych. Tak oto w naszej strefie klimatu najlepsze są oleje o klasie lepkości 46 lub 32 odpowiednio latem i zimą.

Lepkość

Lepkość takiego oleju jest zawsze podawana przez producenta. Dlatego też należy wybierać pośród olejów, które są zalecane przez fabrykanta. Wówczas uzyskamy optymalną wydajność, sprawność i trwa­łość. Dodajmy od razu, że dobór cieczy hydraulicznej powinien dotyczyć również temperatury rozruchu.

Warunki pracy

Ważne są również warunki pracy. Przykładowo konstruktor pompy określa, czy wymaga dobrych właściwości przeciwzużyciowych, czy też może być to olej bez dodatków przeciwzużyciowych. To samo tyczy się obecności metali wrażliwych na korozję czy ewentualnej obecności wody. Wówczas ciecz taka będzie musiała mieć znakomite właściwości przeciwrdzewne.

Szeroki wybór

Z samym doborem takiej cieczy większego problemu być nie powinno, ponieważ wybór jak już zresztą wspomnieliśmy, jest dziś ogromny. Jeżeli szukacie Państwo takich olejów, wiele z nich znajdziecie pod linkiem http://www.olejarz.pl/hl/241-olej-hydrauliczny-hl-46-5l-konfekcja.html. Jest to sklep, który swoim Klientom oferuje oleje najlepszych producentów na rynku. Jest to gwarancja tego, że oleje takie są niezawodne i sprawdzą się w odpowiednich warunkach pracy dla każdego z układów bez wyjątku. Jesteśmy przekonani, że pośród oferty tego punktu znajdźcie Państwo oleje dla siebie idealne. Do zakupu produktów od tego sprzedawcy na pewno zachęca również niska cena.