W jakim stylu urządzić małe mieszkanie?

Projektanci  wnętrz chwalą się swoimi najlepszymi aranżacjami na stronach firmowych i w albumach prezentowanych klientom, jednak bardzo często ich aranżacje to duże, obszerne domy i mieszkania. Takie miejsca, w których jest dużo przestrzeni znacznie łatwiej zaaranżować według swojego pomysłu niż małe pomieszczenia, których ustawność jest ograniczona, a i przestrzeni nie ma w nich zbyt wiele. Dlatego szukając pomysłu na mieszkanie lub projektanta, który je urządzi warto spojrzeć na portfolio i przekonać się, czy są w nim małe mieszkania, bowiem właśnie aranżacja mały przestrzeni to prawdziwa sztuka.

Jaki styl najlepiej wybrać do małych mieszkań? Nie istnieje jedna odpowiedź, która dawałaby przepis na takie mieszkanie. Przede wszystkim dlatego, że prawdziwy profesjonalisty może sprytnie wprowadzić do mieszkania każdy stylu, tak by nie zmniejszyć wizualnie pomieszczeń. Z drugiej natomiast strony należy pamiętać, że mieszkanie to przestrzeń, w której mamy czuć się komfortowo, dlatego decydując się na konkretny styl wnętrzarski należy wybrać taki styl, w którym domownicy będą czuli się dobrze.

Wśród stylów w aranżacji wnętrz, które z pewnością sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach z pewnością należy wymienić styl nowoczesny czy styl skandynawski. Dobrym wyborem może okazać się także styl industrialny. Cechą charakterystyczną każdego z tych stylów jest oszczędność i prostota. Każdy z nich nastawiony jest na wygenerowanie jak największej przestrzeni w pomieszczeniach i uczynienie jej jak najjaśniejszą. Biały kolor ścian, który często jest stosowany w tych stylach sprawi, że pomieszczenia będą wydawały się większe. Natomiast mała liczba mebli i bibelotów daje gwarancję, że mieszkanie nie będzie wydawało się „zagracone”. Zastanawiając się zatem nad stylem do małego mieszkania, warto wziąć pod uwagę te trzy możliwości.

Inspiracja: https://www.dom-art.eu/jak-zaprojektowac-male-mieszkanie/