Zastanawiasz się nad zakupem ławy drewnianej? Poznaj jej największe zalety!

Ława drewniana świetnie dopasuje się swoim charakterem i funkcjonalnością zarówno do salonu, jak i do gabinetu czy biura. Zapewni ona mniej oficjalną atmosferę w pomieszczeniu i komfort podczas użytkowania. Jednak to nie wszystkie zalety ławy drewnianej. Co jeszcze sprawia, że Polacy bardzo chętnie decydują się na umieszczenie jej w swoich domach i mieszkaniach?

Wszystkie zalety posiadania ławy drewnianej

Ława drewniana posiada wiele funkcji do spełnienia w każdym domu. Przede wszystkim wprowadza mniej oficjalną atmosferę dzięki niskiemu blatowi dopasowanemu do wysokości kanapy czy foteli, dlatego idealnie sprawdzi się w trakcie lunchu z rodziną, spotkania przy kawie czy imprezy z przyjaciółmi oraz wolnego, leniwego popołudnia. Można także swobodnie i wygodnie przy niej pracować.

Ława drewniana jest solidna, trwała i odporna na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, takie jak zadrapania czy odpryski. Jest również bezpieczna dla małych dzieci, które nie będą w stanie łatwo jej przesunąć, co uchroni je przed upadkiem czy ewentualnym poparzeniem.

Idealne uzupełnienie wystroju wnętrz

Wprowadza także ciepłą i przytulną atmosferę do wnętrza, w jakim się znajduje. Dzięki swojej minimalistycznej formie, doskonale wpasuje się w każdy wystrój wnętrz – od tego wykonanego w stylu tradycyjnym, po ten zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz.

Decydując się na zakup ławy drewnianej należy jednak pamiętać, że tylko ta wykonana z litego drewna gwarantuje doskonałą jakość i bardzo wysoką odporność na różnego rodzaju urazy mechaniczne, dzięki czemu posłuży przez lata i przetrwa każdą przeprowadzkę czy przemeblowanie. Dlatego nie należy mylić jej z ławą wykonaną ze sklejki, która potocznie również nazywana jest ławą drewnianą.

Ława drewniana – na jakie drewno najlepiej się zdecydować?

Najpiękniejsze i najbardziej trwałe ławy wykonywane są z drewna sosnowego, brzozowego i bukowego. Takie znajdziemy tu https://meblezkrakowa.pl/19-lawy.

Drewno sosnowe charakteryzuje się pięknym, ciepłym kolorem oraz mocno zarysowanymi słojami, co nadaje mu wyjątkowy charakter. Jest również odporne na zarysowania i obicia. Z kolei drewno brzozowe posiada ciemnobrązowe plamki, co daje bardzo oryginalny oraz naturalny efekt. Natomiast drewno bukowe jest jednym z najbardziej trwałych, ma również oryginalny, ciemny kolor, który szczególnie wpasuje się do klasycznych wnętrz.

Jak wybrać ławę drewnianą idealną dla siebie?

Wybierając ławę drewnianą należy pamiętać o tym, w jakim pomieszczeniu będzie użytkowana i pod tym względem dobrać jej wysokość, kolor oraz ewentualne dodatki. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup ławy drewnianej wykonanej na zamówienie, wtedy jeszcze lepiej zaspokoi wszystkie potrzeby jej przyszłych użytkowników.